CARLSON BAUER PELI- JA TAITOLEIRI 2020 | ILMOITTAUDU MUKAAN

15.5.2020

 

Juniori-Jukurit järjestää syksyllä Carlson Bauer peli- ja taitoleirin U12, U11, U10 sekä U9 pelaajille. Leirille ovat tervetulleita myös kaikki Juniori-Jukureiden yhteistyöseurapelaajat, oman ikäryhmänsä mukaan. Leirille ovat tervetulleita myös kaikki seuran toiminnassa mukana olevat tyttöpelaajat( 2012-2009 syntyneet).

Leiri järjestetään aamupäivän aikana klo 8-16 aikavälillä. Leiripäivien kesto määräytyy ryhmäkohtaisesti. Leirillä ryhmät käyvät jäällä 1-2 kertaa päivässä, jonka lisäksi järjestetään monipuolisia oheisharjoituksia.

Leirillä toimii valmentajina seuran henkilöstö, seuran ikäkausivalmentajat sekä apuohjaajina toimii seuran vanhemmat juniorit.

Leiripaikkoja on rajoitutetusti. Ryhmäkokoihin vaikuttaa Suomen hallituksen sekä jääkiekkoliiton kokoontumisrajoitusten ohjeistukset. Leirille otetaan mukaan lapset ilmoittautumisjärjestyksessä.  Kun ryhmän maksimi osallistujamäärä on täynnä, suljetaan ilmoittautuminen kyseisen ryhmän osalta.

 

RYHMÄT PELI- JA TAITOLEIRILLÄ

U12 (2009 syntyneet)

U11 (2010 syntyneet)

U10 (2011 syntyneet) TÄYNNÄ

U9 (2012 syntyneet)

 

Korona tilanteesta johtuen U10 ryhmä on tällä hetkellä täynnä. Varapaikkoja voi tiedustella Tuomas Anttoselta.

 

AIKATAULU JA LEIRIMAKSU

Leiri järjestetään: Ma-To 3. – 6.8.2020

Leirihinta: 150€ / lapsi ( sisaralennus 50% mukaan tulevilta sisaruksilta.)

Hinta pitää sisällään:

  • Harjoittelun ja ohjauksen.
  • Lounaan joka päivä (Ravirata).
  • Leiri T-paidan.
  • Sisäänpääsyt mahdollisiin vierailukohteisiin.

Leiri laskutetaan My clubin kautta leirin jälkeen.

 

ILMOITTAUTUMINEN

Ilmoittautuminen tapahtuu google forms lomakkeen kautta. Muistakaa täyttää kaikki pyydetyt tiedot.

Ilmoittaudu mukaan täältä.

Leiri-ilmoittautuminen sulkeutuu 16.6. jonka jälkeen ilmoittautuneille lähetetään tarkempi info leiristä. Mikäli 16.6. jälkeen peruutat leiripaikkasi ilman lääkärintodistusta, laskutetaan puolet leirimaksusta.

 

VAKUUTUS

Juniori-Jukurit ry ei ole vakuuttanut leiriläisiä. Jokaisella pelaajalla tulee olla jääkiekkoliiton vakuutuksellinen pelipassi hoidettuna ennen leirin alkua, tai oma vakuutusturva joka kattaa jääkiekon pelaamisen.

 

KORONA TILANTEEN VAIKUTUS

Leirillä noudatetaan jääkiekkoliiton, Suomen hallituksen sekä THL:n ohjeistuksia. Leirillä ryhmät toimivat itsenäisesti ja heidän konkakteja muihin ryhmiin vältetään päivän aikana. Ruokailussa ravirata tarjoaa turvalliset puitteet ruokailulle.

Juniori-Jukurit pidättää oikeuden muutoksiin leireihin, mikäli terveysviranomaisten tai jääkiekkoliiton ohjeet sen vaativat.

 

LISÄTIETOJA LEIRISTÄ

Tuomas Anttonen
Juniori-Jukurit ry – Junioripäällikkö
tuomas.anttonen(at)juniori-Jukurit.fi
044 986 2385