HALUATKO MUKAAN HEIMOON – TULE MUKAAN SEURAN TOIMINTAAN

31.8.2021

 

Juniori-Jukurit ry on yli 500 harrastajan seura. Vapaaehtoisia seuratoimijoita seurassamme toimii lähes 100 henkilö. Seuratoiminta vaatii aina vapaaehtoisia toimijoita, jotka ovat tärkeä osa suomalaista seuratoimintaa. Seuratoiminta on mahdollisuus tutustua uusiin ihmisiin, päästä mukaan avoimeen ja iloiseen yhteisöön. Haluamme tarjota lapsille ja nuorille laadukkaan ympäristön, jossa lapset ja nuoret saavat kasvaa niin jääkiekkoon, kuin elämäänkin.

Jotta seuratoiminta pysyy laadukkaana, etsimme jatkuvasti mukaan innokkaita seuratoimijoita eri rooleihin. Seuramme etsii niin valmentajia kuin muitakin seuratoimijoita mukaan toimintaan jatkuvasti. Tarjoamme hyvät koulutusmahdollisuudet jokaiseen tehtävään. Tärkeintä ei ole kokemus tehtävistä, vaan intohimo lajia ja seuratoimintaa kohtaan. Seura tarjoaa jokaiseen tehtävään tuen ja koulutuksen. Tehtävistä maksetaan myös pientä korvausta, roolin ja ikäryhmän mukaan.

Etsimme heimoon jäseniä monipuolisesti eri seuratoiminnan tehtäviin:

  • Valmentaja / ohjaaja
  • Jääkiekkohuoltaja
  • Joukkueenjohtaja
  • Pelinohjaaja / seuratuomari
  • Rahastonhoitaja
  • Tapahtuman järjestäjänä / muussa seuratoiminnassa.
  • Tekemään opinnäytetyön tai harjoittelun seurassa
  • Media-alan työt ja markkinointi

Jätä rohkeasti omat yhteystietosi, niin olemme seurana sinuun yhteydessä.

Lomake löytyy täältä.

 

Lisätietoja:

Tuomas Anttonen
Juniori-Jukurit ry
Toiminnanjohtaja

tuomas.anttonen(at)juniori-jukurit.fi
044 986 2385