JUNIORI-JUKURIT JA K-RYHMÄ JATKAVAT YHTEISTYÖTÄÄN

17.5.2021

 

Juniori-Jukurit ry jatkaa pitkäaikaista yhteistyötä K-Ryhmän kanssa. Yhteistyö on jatkunut jo pitkään hyvin ja olemme seuran puolesta iloisia, että yhteistyö jatkuu myös tulevina vuosina. K-Ryhmä on jo vuosien ajan tukenut lasten ja nuorten liikuntaa. 

Yhteistyökumppanuus mahdollistaa lasten ja nuorten laadukkaan harrastamisen edullisena. Tämän lisäksi yhteistyökumppanuuden avulla mahdollistetaan valmentajien koulutustoiminnan kehittämistä. Tukea kohdistetaan myös vähävaraisten perheiden tukemiseksi. 

– K-Ryhmä on yksi seuran pitkäaikaisimmista yhteistyökumppaneista. Olemme erittäin kiitollisia yhteistyön jatkumisesta vaikean korona-ajan jälkeen, kertoo toiminnanjohtaja Tuomas Anttonen. 

K-Ryhmä näkyy jokaisessa Juniori-Jukurien joukkueen peliasussa. K-Ryhmä toimii Juniori-Jukureiden pääyhteistyökumppanina kausilla 2021-2022 ja 2022-2023.  

 

Lisätietoja:

Tuomas Anttonen, Toiminnanjohtaja

044 9862385

tuomas.anttonen(at)juniori-jukurit.fi