K-KAUPPA CITYMARKET MIKKELI TUKEMAAN JUNIORI-JUKUREITA – PLUSSA OSTOISTA TUKEA TOIMINTAAN

13.4.2023

 

K-KAUPPA CITYMARKET MIKKELI SPONSOROIMAAN SEURAAMME
Rekisteröidy kannattajaksi ja kerrytä seuran sponsorointipottia

 

Juniori-Jukurit ry on solminut sponsorointiyhteistyön K-Kauppa Citymarket Mikkelin kanssa. Yhteistyössä K-Kauppa hyvittää seuraan 1 %:lla kannattajien K-Kauppa Citymarket Mikkelissä tekemistä Plussa-ostoista. Sponsorointi toimii jäsenten Plussa-ostojen kautta – mitä enemmän seuramme jäsenet asioivat K-Kauppa Citymarket Mikkelissä, sitä suuremman sponsorointipotin seura saa. Kerryttääkseen sponsorointipottia jäsenen on käytävä rekisteröitymässä kannattajaksi koodin SP0917 avulla osoitteessa https://plussa.fi/k-plussa/kannata-ja-kerryta . Kannattajaksi rekisteröityminen ei mitenkään vähennä jäsenen omia Plussa- etuja tai pisteiden sekä Plussa-rahan kerryttämistä. Seuran varainkeruuseen osallistuminen onnistuu kätevästi hoitamalla ostokset K-Kauppa Citymarket Mikkelissä.

 

OHJE REKISTERÖITYMISEEN

 

  1. Siirry osoitteeseen https://plussa.fi/k-plussa/kannata-ja-kerryta ja kirjaudu sivustolle sisään.
  2. Mikäli jäsenellä ei ennestään ole Plussa-korttia, onnistuu kortin hakeminen täältä https://plussa.fi/liity .
  3. Jos et ole aiemmin kirjautunut Plussa.fi sivustolle, luo K-tunnus Plussa korttisi avulla – se onnistuu helposti.
  4. Kun olet kirjautunut sisään, kannattajaksi pääsee liittymään valitsemalla ”omat Tiedot” ja sitten ”sponsorointikohteet”.
  5. Valitse ”Liity kannattajaksi”, lisää avoimeen kenttään koodi SP0917 ja liity jäseneksi. Saatte liittymisestänne vielä vahvistuksen sähköpostiin.

 

On mahtavaa päästä tukemaan Jukureiden junioritoimintaa ja luoda tällä tavalla mahdollisuudet matalan kynnyksen jääkiekkoharrastukselle alueellamme. Plussa sponsorointi on helppo toimintamalli jossa seuran jäsenet saavat keskittämällä ostoksia rahallisen edun tukemaan oman lapsen harrastuksen kustannuksia. Hienoa huomata positiivinen tekemisen meno joka seuran ympärillä on, mahtavaa olla tarinassa mukana! – Harri Mattinen, Citymarket Kauppias

 

K-Citymarket Mikkelin kanssa tehdyn yhteistyön avulla, pystymme luomaan mahdollisuuksia ylläpitämään seuratoiminnan kustannuksia mahdollisimman matalana. K-Citymarket palvelee asiakkaittaan laadukkaasti ja monipuolisesti, kyseessä on kauppa missä on mukava asioida. Uusien mallien löytäminen seuratoiminnan tukemiseen on tärkeää. Toivomme että jäsenistö keskittää asiointinsa jatkossa mahdollisimman paljon K-Citymarket Mikkeliin, minkä avulla pystyt tukemaan lasten ja nuorten harrastustoimintaa, kommentoi Juniori-Jukurien toiminnanjohtaja Tuomas Anttonen.

 

Lisätietoja rekisteröitymisestä Plussa kannattajaksi

Tuomas Anttonen
Juniori-Jukurit ry
Toiminnanjohtaja

tuomas.anttonen(at)juniori-jukurit.fi

044 986 2385