CARLSON BAUER TEHOSTARTTI 2022 | ILMOITTAUDU MUKAAN

6.5.2022

 

Juniori-Jukurit järjestää syksyllä Carlson Bauer tehostartin U15 (2008 synt.), U14 (2009 synt.), U13 (2010 synt.) sekä U15 tyttöjoukkueen pelaajille. Leiri järjestetään Ikioma areenalla 25.-28.7.2022. Leirille ovat tervetulleita myös kaikki Juniori-Jukureiden yhteistyöseurapelaajat, oman ikäryhmänsä mukaan. Myös muualta Suomesta ovat pelaajat tervetulleita leirille.

Leiri järjestetään aamupäivän aikana klo 8-16 aikavälillä. Leiripäivien kesto määräytyy ryhmäkohtaisesti. Leirillä ryhmät käyvät jäällä 1-2 kertaa päivässä, jonka lisäksi järjestetään monipuolisia oheisharjoituksia.

Leirillä toimii valmentajina seuran henkilöstö, seuran ikäkausivalmentajat sekä apuohjaajina toimii seuran vanhemmat juniorit.

Leiripaikkoja on rajoitetusti. Muista ilmoittautua ajoissa.

 

RYHMÄT TEHOSTARTILLA

 

U15 (2008 syntyneet)

U14 (2009 syntyneet)

U13 (2010 syntyneet)

Leiriryhmät muodostetaan ilmoittautumisen jälkeen. U15 tyttöpelaajat mukana oman poikajoukkueen mukana. Mikäli tyttöjä on runsaasti pyritään muodostamaan tyttöryhmä, joka toimii U14 ikäryhmän mukana.

 

AIKATAULU JA LEIRIMAKSU

Leiri järjestetään: Ma-To 25. – 28.7.2022

Leirihinta: 160€ / lapsi ( sisaralennus 50% mukaan tulevilta sisaruksilta.)

Hinta pitää sisällään:

  • Harjoittelun ja ohjauksen.
  • Lounaan joka päivä Saimaa Stadiumin Bistro Sisussa.
  • Välipala
  • Leiri T-paidan.
  • Sisäänpääsyt mahdollisiin vierailukohteisiin.

Leiri laskutetaan My clubin kautta leirin jälkeen.

 

ILMOITTAUTUMINEN

Ilmoittautuminen tapahtuu google forms lomakkeen kautta. Muistakaa täyttää kaikki pyydetyt tiedot.

Ilmoittaudu mukaan täältä.

Leiri-ilmoittautuminen sulkeutuu 13.6.2022 jonka jälkeen ilmoittautuneille lähetetään tarkempi info leiristä. Mikäli 13.6. jälkeen peruutat leiripaikkasi ilman lääkärintodistusta, laskutetaan puolet leirimaksusta.

 

VAKUUTUS

Juniori-Jukurit ry ei ole vakuuttanut leiriläisiä. Jokaisella pelaajalla tulee olla jääkiekkoliiton vakuutuksellinen pelipassi hoidettuna ennen leirin alkua, tai oma vakuutusturva joka kattaa jääkiekon pelaamisen.

 

LISÄTIETOJA LEIRISTÄ

Vesa Pantzar
Juniori-Jukurit ry – Taitovalmentaja
vesa.pantzar(at)juniori-Jukurit.fi
044 9884174