JUNIORIJOUKKUEIDEN VALMENAJANIMITYKSIÄ KAUDELLE 2022-23

6.5.2022

 

Seuran joukkueiden valmentajanimitykset kaudelle 2022-2023 löytyy alta, kilpajoukkueiden valmennustiimit ja nuorempien ikäluokkien vastuuvalmentajat.

Olemme erittäin tyytyväisiä tämän hetken tilanteeseen. Juniori-Jukurit haluaa yhdessä Jukurit HC kanssa kehittää vahvaa valmentajapolkua seurassa. Haluamme tarjota valmentajille laadukkaan ympäristön kehittyä valmentajauralla eteenpäin, kertoo Valmennuspäällikkö Sakari Muotka.

Seuran panostaa kaudella 2022-2023 ikäluokkien valmennukseen, palkkaamalla ikäkausivastaavat myös seuran U12 sekä U11 ikäluokkiin. Samalla seuran nuorempien ikäluokkien maalivahtikoordinaattorina U9-U14 ikäryhmissä aloittaa Pekka Lahikainen.

Valmennuspäällikkö Sakari Muotka toimii seuran U18 ja nuorempien valmentajien urheilutoiminnan esimiehenä, yhdessä taitovalmentaja Vesa Pantzarin kanssa. Sakari Muotkan vastuualueena on U18 – U11 ikäluokat. Vesa Pantzar vastaa seuran U10 – U9 sekä leijonakoulutoiminnasta.

Jukurit U20 (Jukurit HC)

  • Vastuuvalmentaja Ville Jokinen
  • Apuvalmentaja Aki-Petteri Pöyry

Jukurit U18

  • Vastuuvalmentaja Jaakko Heikkilä
  • Apuvalmentaja Pauli Levokari
  • MV valmentaja Teemu Pulkkinen
  • Yhteydenotot: Jaakko Heikkilä, 050-3367493, jaakko.heikkila(at)juniori-jukurit.fi

Jukurit U16

  • Vastuuvalmentaja Tuomas Vänttinen
  • Apuvalmentaja Juuso Vuokio
  • MV Valmentaja Jarno Saarelainen
  • Yhteydenotot: Tuomas Vänttinen, 045 186 2222, tuomasvanttinen(at)hotmail.com

Jukurit U15

  • Vastuuvalmentaja Joel Pasonen
  • Apuvalmentaja Timi Lappalainen
  • Apuvalmentaja Ville Paasonen
  • MV valmentaja Pekka Lahikainen
  • Yhteydenotot: Joel Pasonen, 040-7548185, jpasonen (at) gmail.com

Jukurit U14

  • Vastuuvalmentaja Janne Vaarasuo
  • Yhteydenotot: Janne Vaarasuo, 044-0921116, janne.vaarasuo (at) hotmail.com

Jukurit U13

  • Ikäkausivastaava Janne Vaarasuo
  • Vastuuvalmentaja Antti-Jussi Leinonen
  • Yhteydenotot: Antti-Jussi Leinonen, 040-6477263, antti-jussi.leinonen (at) hkscan.com

Jukurit U12

  • Ikäkausivastaava Joel Pasonen
  • Vastuuvalmentaja Tuomas Anttonen
  • Yhteydenotot: Tuomas Anttonen, 044 986 2385, tuomas.anttonen (at) juniori-jukurit.fi

Jukurit U11

  • Ikäkausivastaava Juuso Vuokio
  • Vastuuvalmentaja Petri Sihvonen
  • Yhteydenotot: Petri Sihvonen, 040-1405576, pete_sihvonen (at) hotmail.com

Jukurit U10

  • Taitovalmentaja Vesa Pantzar
  • Vastuuvalmentaja Perttu Ahvenainen
  • Yhteydenotot: Perttu Ahvenainen, 040-5045871, perttu.ahvenainen (at) taitori.fi

Jukurit U9

  • Taitovalmentaja Vesa Pantzar
  • Vastuuvalmentaja Ilkka Kallioinen
  • Yhteydenotot: Vesa Pantzar, 044-9884174, vesa.pantzar (at)juniori-jukurit.fi

Jukurit U15 tytöt

  • Vastuuvalmentaja Pasi Pippuri
  • Yhteydenotot: Pasi Pippuri, 040-7710 520, pasi (at)mahl.fi

Maalivahti koordinaattori U9-U14

  • Vastuuvalmentaja Pekka Lahikainen
  • Yhteydenotot: Pekka Lahikainen, 045-2309337

 

Lisätietoja:

Sakari Muotka
Valmennuspäällikkö
Juniori-Jukurit ry

sakari.muotka (at) juniori-jukurit.fi
041 3121 983